Anasayfa

Anasayfa » Haberler » Ve İşte Mahmut Taş

Ve İşte Mahmut Taş

Kasım 21st, 2017 arabeskradyo Paylaş: | Bu başlık 61 kez ziyaret edilmiştir. | Yorumlar (0)

Sadece bir tek albüm, kendini arabeskçi sıfatıyla tanımlayan herkesin tadının damağında mutlaka kaldığı bir albümü var. Bu kadar kafaya oynayan bir albümden daha sonrası neden gelmedi? Rahmetli Yavuz Taner’in adeta coşturduğu orkestra ile muhteşem bir sese sahip olan Mahmut Taş birleşerek harika bir albüm yapılmış ama devamı olmamış. Bununla bir çok fikir ve düşünce ortaya atıldı. En büyük olanı ise Sanatçı Mahmut Taş’ın vefat ettiğiydi.

Şöyle bir durum var ki kendisi albüm yapmaya pek sıcak bakmamaktadır. Rahmetli Sanatçı Yavuz Taner’in isteği üzerine Adana’dan İstanbul’a gelerek “gönlümde bir isyan” albümünü yapmıştır. Albümü yaptıktan sonra tekrar Adana’ya dönmüştür. Tahmin edeceğiniz üzere albüm sevilmiş ve yenilerinin yapılması istenmiştir. Fakat Mahmut Taş’ ın kendisi başka bir albüm daha yapmak istememiştir ve çok ısrar edilmesine rağmen tek albüm ile müzik kariyerini sonlandırmıştır. Tabi Adana’dan İstanbul’a geliş-gidiş, albümün hazırlanışı,piyasaya çıkması ve daha sonrasındaki gelişmeler de olmuş olabilir.

Bir gerçek var ki albüm “yeni nesil” arabeskçiler tarafında da oldukça sevildi ve günümüz de popüler bir albüm olarak varlığını sürdürüyor. Şu anda bile youtube’daki şarkılarındaki yorumlara bakarak günümüzde hala ne kadar sevilip dinlendiğini fark edebilirsiniz.

Öldü dedikodularına da son vermek için kendisinin fotoğrafını paylaşıyoruz. Kendisi hala Adana yaşamaktadır.